Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


galeria


Teatr “Przebudzeni” z Ostródy

Obchody XVI Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Na ten moment nasze Żorskie Koło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunami czekali od lat!

V Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

6 maja 2014r. na deskach sceny “Na Starówce” odbył się V Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, będący zapowiedzią festynu zaplanowanego 10 maja z okazji obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Self-Adwokaci w krajach Grupy Wyszehradzkiej

W roku 2012 przedstawiciele PSOUU uczestniczyli w czterech spotkaniach zorganizowanych w ramach projektu „Moving forward – The Self advocacy movement in V4 countries” („Idąc naprzód. Ruch Self-Adwokatów w krajach Grupy Wyszehradzkiej”).

Uroczystość wręczenia przydziału i kluczy do komunalnego mieszkania – Głogów

20 sierpnia b.r. małżeństwo – PP. Elżbieta i Damian zaproszeni zostali przez Prezydenta Miasta na uroczystość wręczenia przydziału i kluczy do komunalnego mieszkania. Otrzymali pod wynajem mieszkanie ok. 35 m2, pokój z aneksem kuchennym i łazienką, wprawdzie na 4-tym piętrze, ale budynek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Fakt, że obydwoje pracują pozwoli im na ponoszenie kosztów utrzymania mieszkania. Są też poinformowani i świadomi tego, iż w każdej chwili, w trudniejszych sytuacjach, mogą nadal korzystać ze wsparcia Koła i asystentów, którzy będą dyskretnie obserwować jak przebiega ich samodzielne życie. Są oczywiście bardzo szczęśliwi.

praca

Niepełnosprawni przy swoich zajęciach zawodowych.