Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Zmarła Śp. Maria Lisek-Zięba

 

 

Zarząd Główny i Centralna Komisja Rewizyjna PSONI
z ogromnym żalem informują, że 05 sierpnia 2022 roku zmarła

Maria Lisek-Zięba

Przewodnicząca Centralnej Komisji Rewizyjnej,
Założycielka i Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Łęcznej.

 

Maria Lisek-Zięba była związana z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną od 1991 roku. W czasie tych lat stała się profesjonalistką i inicjatorką wielu działań podejmowanych na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w powiecie łęczyńskim, w województwie lubelskim i w kraju. Z jej inicjatywy powstało Koło w Łęcznej, w którym od początku nieprzerwanie pełniła funkcję przewodniczącej Zarządu. Dzięki Jej  pracowitości i konsekwencji Koło powołało Dzienne Centrum Aktywności, a następnie Warsztat Terapii Zajęciowej, działający w Janowicy. W 1993 roku zorganizowała pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki, Teatru i Plastyki w Łęcznej, który w 2006 roku zyskał rangę międzynarodowego, a odbywał się przez siedemnaście kolejnych lat.

W 2012 roku została wybrana do najwyższego organu kontroli Stowarzyszenia – Centralnej Komisji Rewizyjnej, w której najpierw była Sekretarzem, a od 2016 roku Przewodniczącą.

Była też aktywną uczestniczką działań Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmiku Wojewódzkiego.

Zawsze przepełniona energią i chęcią działania, była dla osób z niepełnosprawnością intelektualną osobą wspierającą w ich dążeniach oraz liderką działań o poprawę warunków ich życia. A dla nas wszystkich – przykładem osoby nigdy niepoddającej się codzienności.

Składamy szczere kondolencje Mężowi, Córce i Synowi Łukaszowi,
a także uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej Koła w Łęcznej i pracownikom WTZ.

 

Świadomi straty, jaką poniosło całe Stowarzyszenie,

Zarząd Główny i Centralna Komisja Rewizyjna

____________________________________________________________________________________

Rodzina informuje, że uroczystości ostatniego pożegnania śp. Marii Lisek-Zięby odbędą się 09 sierpnia 2022 od godz. 10.00 w Kościele Św. Barbary w Łęcznej a następnie na Cmentarzu Parafialnym, Łęczna, Al. Jana Pawła II 97.

Comments are closed.